Selectam MEDICI REZIDENTI, care sa lucreze in spitale din Germania

Descriere

Selectam MEDICI REZIDENTI, care sa lucreze in spitale din Germania, in urmatoarele specializari:

• Radiologie
• Anestezie
• Neurologie
• Medicina Interna

Salariul

Salariul medicilor rezidenti este in primul an de aproximativ 4.100 Euro/ luna, brut.

Descrierea postului:

Invatamantul suplimentar medical (registrator specialist) dureaza intre 5 si 6 ani, dar aceasta depinde de Zona de expertiza. Educatia va este oferita de medici nationali din camera de formare autorizata , de medici intr-un centru universitar, un Spitalul Universitar sau o institutie de sanatate autorizata. Acest lucru poate include practica stabilita de un medic.
In timpul lor de educatie ca asistenti de formare, medicii trebuie sa se conformeze catalogului, care este determinat in ordinea de formare sau in orientarile privind continutul formarii.
Dupa aceea va puteti inregistra pentru examenul de specialitate, la Asociatia Autorizarea de Stat pentru probleme medicale (Landesarztekammer).

In timpul unui examen oral, comisia de examinare decide daca treceti examenul anual sau nu.
Juriul este format din doi medici de subiect si unul din alt subiect. Dupa ce treceti examenul, Asociatia de Stat Autorizatie pentru problemele medicale (Landesarztekammer) emite certificatul de Recunoastere (medic specialist).
In Germania, este permis sa va numiti medic specialist doar daca promovati acest examen de specialitate pentru a primi asocierea dvs. de Autorizatie de Stat pentru Probleme Medicale (Facharzt).

Cerintele pentru locul de munca:
Candidatul:

• A terminat gradul medical cu un rezultat satisfacator.
• Sa fie un angajat, personalitate calificata tehnic cu abilitati bune de comunicare si capacitatea de a lucra intr-o echipa in radiologie, Medicina Interna, Neurologie, Anaestsiology si in contact cu celelalte departamente clinice.
• Sa fie un coleg pentru echipa noastra cu dorinta de a se angaja intr-ul spital pentru Radiologie, Neurologie, Medicina Interna si Anaestsiology.
• Asteptati-va la un program exigent, structurat de formare.
• Trebuie sa lucreze intr-o echipa orientata si de incredere si cu o personalitate motivata.
• In mod ideal, sa aiba experienta practica in acest domeniu de specialitate; avand o denumire suplimentara in Medicina de urgenta este extrem de bun venit.
• Sunt interesati de o pregatire diversificata si / sau intr-o educatie suplimentara.
• Experienta de munca reprezinta avantaj.
• Este necesar sa aveti bune abilitati de limba germana (B2 / C1).

Prestatii de locuri de munca:

• O activitate interesanta, variata intr-o echipa prietenoasa si colegiala.
• Conceptul de formare este bine structurat.
• Certificate regulate cu eliberare continua,educatie garantata si participare financiara.
• O relatie de lucru nelimitata, atunci cand aveti certificatul profesional (Dupa finalizarea programului de formare de specialitate).
• Posibilitatea de doctorat, pentru a lua parte la studiile clinice.

Adauga fisier

Fisierele acceptate sunt: jpg, jpeg, png, gif
Fisierul nu poate fi mai mare de 10 MB

Mesajul a fost trimis cu succes!
Mesajul nu a fost trimis!
Apple Google Store iTunes Google Play