Locuri de munca pentru INGRIJITORI/INGRIJITOARE PERSOANE VARSTNICE

Descriere

MEDIPE este o firma care se dezvolta dinamic si care ofera locuri de munca legale si sigure pe teritoriul Germaniei, in domeniul ingrijirii persoanelor varstnice. Datorita experientei noastre de-a lungul timpului, stim cum sa oferim locuri de munca sigure si verificate cat si sa asiguram siguranta pentru ingrijitorii/ingrijitoarele care colaboreaza cu noi.

Locul efectuarii muncii: GERMANIA

Descrierea postului:
Munca consta in asigurarea ingrijirii persoanei in varsta sau bolnave. Aceasta cuprinde ajutorul la activitatile de zi cu zi precum:
• Igiena coroporala si intima ,imbracatul si dezbracatul , s.a.m.d
• Treburi in gospodarie (pregatirea meselor, facutul cumparaturilor, curatenia),
• Insotirea persoanei ingrijite (plimbari, conversatie s.a.m.d.).

Oferim:
• NU PERCEPEM COMISIOANE !
• Salarii atractive + prime atractive pentru munca in perioada Sarbatorilor de Cra-ciun,
• Plata salariului la timp
• Locuri de munca legale si sigure - contributii platite,
• Asigurare medicala suplimentara,
• Oferte de munca adapate la nevoile si cerintele ingrijitoarei /ingrijitorului,
• Contact cu un coordinator in limba romana pe toata perioada sederii in Germania,
• Acces la un numar de telefon de alarma 24 din 24 pentru situatii de urgenta ,
• Organizam calatoria la plecare si la intoarcere,
• Prime atractive pentru recomandarea unei ingrijitoare noi,
• Prime si bonusuri pentru munca in timpul sarbatorilor.

Cerinte:
• Experienta in domeniul ingrijirii persoanelor in varsta si bolnave,
• Stare de sanatate buna,
• Cunostinte de limba germana
• Sensibilitate la nevoile altora.

Bine vazut dar nu obligatoriu:
• Permis de conducere categoria B activ si pregatirea de a conduce pe teritoriul germaniei

Toate persoanele interesate sa inceapa o colaborare cu noi ne pot contacta prin
e-mail: info@medipe.ro
sau telefon : +40 310 800 490

Adauga fisier

Fisierele acceptate sunt: jpg, jpeg, png, gif
Fisierul nu poate fi mai mare de 10 MB

Mesajul a fost trimis cu succes!
Mesajul nu a fost trimis!
Apple Google Store iTunes Google Play