Acest anunt nu este activ

Ingrijire persoane varsnice

Descriere

Firma germana de
ocuparea fortei de munca in sectorul de ingrijire batrani,ofera pentru persoanele fara pregatire medicala dar cunoscatoare a limbii franceze sau germane. Locuri de munca si ajutor persoanelor in varsta in activitatile lor de zi cu zi si de munca legate de gestionarea unei gospodarii. Serviciile sunt in Franta, Germania (Regiune: NRW) si Belgia (regiuni cu limba franceza (Comunitatea franceza) si germana (Comunitatea germana)).

DENUMIREA:

ASISTENT / SENIORI CARE - Cu -limba franceza si / sau germana Descrierea postului

Serviciile sunt oferite in case particulare de pacienti cu cazare si masa pentru insotitor.
DESCRIEREA POSTULUI IN MUNCA:

• Managementul general al cumparaturi de uz casnic, de gatit, curatenie, calcat, etc.
• Ajutor cu o igiena personala - in cazul tarilor din Belgia si Franta, pentru a ajuta la vin in mod regulat asistente medicale.
• Insotiti principal in activitatile de zi cu zi (plimbari, vizite la medic, coafor, restaurant, etc.).
Cerinte:
• Cunoasterea limbii germane sau franceze, la comunicativ si mai mult.
• Experienta in ingrijirea persoanelor in varsta.
• Disponibilitate legala de munca sedere in strainatate timp de cel putin doua luni

VA OFERIM:
• contract pe perioada determinata de munca german.
• asigurare de boala germana de asigurare completa. Contributii de pensionare, invaliditate, sanatate, accident. Salariu platit la timp 1100 - 1700 Euro net.
• Cheltuielile totale de deplasare.
• Cazarea si masa - gratuit.
• Transport gratuit de la sediul companiei la locul de munca si inapoi,
• Suport si asistenta individuala adus personalului nostru in timpul serviciului
• Timp liber (o zi libera in timpul serviciului)

CONTACT:

Facebook Domsa Alina Ionela sunt angajata aceste firme si sunt foarte multumita,este nevoie de personal

Apple Google Store iTunes Google Play