Top Home Advisors va propune spre vanzare un imobil compus din S+P+1, compus din:
S= camera tehnica, doua camere depozitare
P= hol, camera, dining+ living, bucatarie, gr sanitar, debara, casa scarii
M= 2 dormitoare cu baie proprie, camera 17.20 mp, grup sanitar, hol, casa scarii.
Imobilul este mobilat si utilat complet.
Comision vanzare standard
Vizionarea se face doar în baza semnarii unui acord de vizionare conform codului civil, art 2.096-2.102. Va multumim pentru intelegere.
Top Home Advisors are placerea de a va propune un apartament cu 3 camere de inchiriat, situat in zona Pipera, in complex rezidential Ibiza Sol afat la parter din 3, cu o suprafata de 140.77 mp, terasa de 26mp si o curte de 40mp, 2 grupuri sanitare, semineu pe lemne si gratar pe terasa, partial mobilat, utilat complet. 2 locuri de parcare subterane,
Complexul ofera acces la interior un spatiu verde impresionant, fiind dotat cu facilitati exclusiv locatarilor precum: 2 piscine, sala de sport, kids club, supraveghere video si paza.
Se poate viziona cu o programare in prealabil cu 48h inainte. Va multumim pentru intelegere.
Pentru a discuta pe larg despre aceasta proprietate nu ezitati sa ne contactati!
De asemenea, pentru alte oferte similare, apartamente de vanzare si case/vile va invitam sa accesati top-home.ro
Top Home Advisors va ofera spre vanzare o garsoniere situata pe B-dul Banu Manta, etj 1/10, dec, mobilata si utilata, usa metalica, bloc reabilitat, intrare stradala/vedere spate, toate actele.
Broker exclusiv
Comision standard
Pentru mai multe detalii va asteptam sa ne contactati telefonic.
Vizionarea se face doar în baza semnarii unui acord de vizionare conform codului civil, art 2.096-2.102. Va multumim pentru intelegere.
Top Home Advisors va propune spre vanzare o proprietate excepțională situată pe malul lacului Snagov, vis-a-vis de comuna Snagov, într-o zonă cu prestigiu și istorie. În apropiere este Palatul Snagov și insula cu celebra mănăstire unde se află mormântul lui Vlad Țepeș – simboluri istorice și culturale ale regiunii. În zonă se regăsesc și proprietăți ale unor personalități cunoscute din România.
Proprietatea are o suprafață generoasă de 4390 mp, cu o deschidere impresionantă la lac de 70 metri liniari. O pădure seculară acoperă discret aproximativ 10% din teren, oferind intimitate și umbră naturală.
Infrastructură și dotări:
• Mal betonat cu rampă de lansare pentru ambarcațiuni
• Pontoane plutitoare – 5 bucăți, pentru acostarea bărcilor și șalupelor
• Putere electrică instalată: 70 kW
• Apă potabilă din două puțuri forate (80 m și 28 m), cu hidrofor
• Gaze naturale trase până la accesul la proprietate
• Drum asfaltat
• Iluminat în întregul perimetru
• Clădiri întabulate cu o suprafață totală construită de aprox. 300 mp
Activități în desfășurare și potențial investițional:
Proprietatea funcționează în prezent ca o bază de agrement nautic cu activități recreative, de tip marină-port, restaurant, terasă și bar. Este ideală atât pentru uz personal exclusivist, cât și pentru dezvoltarea unei afaceri de profil turistic sau de evenimente.
Se vinde firma care deține proprietatea și activele, cu toate dotările incluse:
• Catamaran (11 locuri) cu motor Mercury de 60 CP
• Jeep Mitsubishi Pajero (motor 3.3, an 2017)
• 2 ambarcațiuni cu rame (4 persoane)
• 2 hidrobiciclete (4 persoane)
• Inventar complet de scule, echipamente și piese pentru activități nautice
Situație juridică:
• Acte întabulate
• Fără datorii la Trezorerie, taxe sau utilități
Preț de vânzare: 1.900.000 EUR
O oportunitate rară pentru cei care caută un refugiu de lux pe malul lacului sau o investiție într-un domeniu exclusivist cu potențial turistic.
Broker exclusiv
Top Home Advisors va ofera spre inchiriere un apartament nou, mobilat modern, cu 2 camere si terasa cu vedere spre Lacul Tei, situat in Laguna Residence - complex recent finalizat (2019), in zona Barbu Vacarescu.
Imobilul (S+P+7E) beneficiaza de paza, parcare pentru vizitatori, gradina cu loc de joaca pentru copii, spatii de agrement, parter comercial, piscina exterioara, locuri de parcare in subsol.
Acest imobil se afla in apropierea Mall Promenada si are in vecinatate metrou (statiile Aurel Vlaicu si Pipera), restaurante, magazine, scoli, gradinite si centre medicale.
Apartamentul propus este situat la etajul 3, are o suprafata utila de 63 mp – 68 mp construit, din care o terasa de 13.8 mp. Este compus din living si bucatarie deschisa echipata complet (39 mp), cu iesire pe terasa spre lac, dormitor (14.7 mp), baie cu cada.
Apartamentul dispune de finisaje deosebite, de lux, climatizare, centrala termica, tamplarie PVC Salamander cu geamuri tripan , baie complet mobilata, bucatarie mare dotata cu electrocasnice noi si moderne (masina spalat vase, masina spalat rufe, frigider incorporat, cuptor electric, plita gaz, hota).
Nivelul chiriei propus este de 890 EUR, pentru apartamentul complet mobilat si un loc de parcare la subsol, unde accesul se face cu telecomanda.
Termenul minim de inchiriere este de 12 luni, avans 1 luna + 2 luni garantie.
Top Home Advisors va propune spre inchiriere un imobil compus din D+P+2, 15 camere, 5 ge sanitare, 3 oficiu, 2 terase, balcon, nemobilat, toate utilitatile, pretabil firma/birouri.
Locuri de parcare - 5-7 separat 200 ron /luna
Top Home Advisors va propune spre vanzare un teren intravilan in suprafata de 10.000 mp, d= 78 ml, utilitati in apropiere, zona de case, drum pietruit/astfaltat, certificat de urbanism 2024, zona UTR Li- zona de locuinte, POT 30%, CUT 0.6, P+1+2 retras, max 10m.
Broker exclusiv
Comison vanzare 3% TVA inclus
Top Home Advisors va propune spre vanzare un teren in suprafata de 12.229.28 mp, deschidere 36.07 ml, utilitati in zona, strada asfaltata, zona in dezvoltare. toate actele.
Broker exclusiv
Comision standard
Top Home Advisors va propune spre inchiriere un spatiu pentru birouri aflat pe Bulevardul Expozitiei, intr-un imobil compus din S+P+4.
Cladirea dispune de un sistem de climatizare compus din chiller marca Rhoss, centrala termica model VIADRUS G300 si ventiloconvectoare cu reglaj individual marca RHOSS. La subsolul cladirii exista o parcare dotata cu sisteme de evacuare noxe si control acces.
Structura de rezistenta a cladirii este formata din cadre din beton armat. Fatadele nord si est sunt placate cu aluminiu compozit, iar cele din sud si vest cu tencuiala decorativa. Cladirea are un sistem de izolatie termica realizat din polistiren expandat si vata minerala.
Spatiile dispun de lumina naturala prin ferestre cu tocarie din aluminiu cu geamuri termopan si un perete cortina, dimensionate si dispuse astfel incat gradul de luminozitate sa fie maxim. Acestea sunt pretabile pentru activitati IT, clinici medicale, fitness, call center, etc.
Cladirea are in dotare si un ascensor Kone (Suedia) pentru 6 persoane, cu statii de la subsol pana la ultimul nivel. Alimentarea cu energie electrica se face printr-un post de transformare propriu de 400 kVA. Imobilul are prevazut un sistem control acces cu cartela, sistem de monitorizare video si de alarmare la incendiu.
Se inchireaza etajele 2 si 3:
Birou stanga: Suprafata: 187 mp util net, 210 mp util brut
Birou dreapta: Suprafata: 295 mp util net, 333 mp util brut
Pret: 11 euro /mp+ TVA+ taxele de mentenanta 3.9 Euro/mp, iar locurile de parcare din subsol se inchiriaza la 90 Euro/loc+TVA, cele exterioare cu 60 Euro/loc+TVA.
Spatiile se inchiriaza exclusiv pentru birouri pe o perioada de minim 2 ani..
Top Home Advisors va propune spre vanzare birouri clasa A + depozit + showroom, cu deschidere directă la Bulevardul Metalurgiei, ideală ca sediu firmă/spaţiu comercial/ showroom/clinică medicală/ reprezentanta auto/spatiu productie etc, in suprafata de 1532 mp utili, situată la maxim 6 minute de mers pe jos faţă de metrou.
Clădirea este proiectată şi construită ca sediu pentru o firmă de vânzări online, cu call-center, sală de conferinţe, săli pentru întâlniri cu clienţii, showroom şi spaţiu pentru depozitarea produselor.
- corpul A: birouri/showroom/spatiu comercial P+2, 928 mp utili
- corpul B: depozit/spatiu comercial, 604 mp utili, 9 m inaltime.
Parterul (A+B) are o suprafata utila totala de 902 mp, etajul 1 din corpul A are o suprafata utila de 305 mp, iar etajul 2 din corpul A are o suprafata utila de 325 mp.
Imobilul este într-o stare impecabilă, construit în conformitate cu toate standardele, are toate avizele (inclusiv ISU), post trafo propriu, răcire prin chiller si încălzire prin centrală termică (costuri foarte mici cu utilitatile), sală de conferinte cu 80 locuri si dotari audio-video profesionale, internet prin fibră optică, centrală telefonică cu call center, alarme de incendiu si antiefractie cu monitorizare, birouri mobilate modern, placări cu piatră naturală si lemn, mai multe grupuri sanitare (inclusiv pentru persoanele cu dizabilităti).
Depozitul are toate facilitătile (podea cu răsină epoxidică, trape de fum automate, sistem de încălzire cu ventiloconvectoare, etc.), se poate transforma foarte usor în 1200 mp spatiu pentru birouri sau poate fi folosit ca spatiu comercial/garaj pentru 30 de autoturisme. Curtea are acces TIR şi parcare pentru circa 20 autoturisme.
Terenul are o suprafaţă de 2001 mp (cu deschidere 40 m la Bulevardul Metalurgiei), clădirea ocupând 959 mp din acest teren, restul de 1042 mp fiind teren liber (parcare şi spaţiu verde).
Pret vânzare 2.400.000 EUR + TVA (taxare inversă). În prezent clădirea este închiriată, deci poate fi de interes pentru potenţialii investitori. Pentru detalii suplimentare sau planuri complete, vă rugăm să ne contactati telefonic.
Top Home Advisors vă propune spre închiriere un spațiu de birouri situat la etajul 2 în imobilul S+P+4E, situat în Szona Ion Mihalache- Ciuperca- Expozitiei
Pot fi inchiriati intre 114-242mp, compartimentati cu 8 birouri, kitchineta, 2 bai si sala de luat masa, precum si 30mp de garaj care poate fi folosit si ca loc de depozitare. Poate fi inchiriat tot etajul in folosinta exclusiva sau la 2 chiriasi, respectiv 114mp si 128mp util brut, zonele de kitchineta, bai si luat masa fiind folosinta comuna.
Clădirea se află într-un cartier liniștit, cu acces facil la mijloacele de transport în comun, dar și la DN1 București-Ploiești și la Aeroportul Otopeni. Imobilul dispune de finisaje cu materiale moderne (placare cu granit, suprafețe vitrate), centrală termică proprie, aparate de aer condiționat, sistem de control acces, precum și cu circuite de senzori de fum și gaz în spațiile tehnice și garaje.
Chiria propusă pentru acest spațiu este de 10-12 Euro/mp pe luna, in functie de suprafata inchiriata (fara TVA, imobilul fiind proprietate persoana fizica) pentru spatiul de birouri si 200 Euro/luna pentru garaj.
Administrarea imobilului este asigurată de către o societate specializata cu care se va incheia contract separat. Curentul electric și gazele se achită separat, în funcție de consum și cotă parte indiviză.
Avans: 2 chirii (chirie prima lună + o luna garanție).
Pentru mai multe detalii si pentru a stabili o vizionare va asteptam sa ne contactati telefonic.
Vizionarea se face doar în baza semnarii unui acord de vizionare conform codului civil, art 2.096-2.102. Va multumim pentru intelegere.
Top Home Advisors vă propune spre achiziție un apartament cu 2 camere, situat într-una dintre cele mai căutate zone din București — Bulevardul Magheru, în imediata apropiere de Piața Romană. Apartamentul se află la etajul 4 din 7 al unui imobil solid, cu vedere stradală deschisă, oferind o atmosferă urbană vibrantă și luminozitate excelentă pe tot parcursul zilei.
Compartimentarea este semidecomandată, eficientă și versatilă, potrivită atât pentru locuit, cât și pentru investiție.
✅ Suprafață bine compartimentată 55 mp
✅ Etaj intermediar – 4 din 7
✅ Vedere stradală panoramică
✅ Acces facil la metrou, mijloace de transport, restaurante, universități
✅ Potențial ridicat pentru închiriere (termen lung sau regim hotelier)
✅ Preț: 150.000 euro
Datorită poziției sale ultracentrale și a proximității față de principalele puncte de interes din Capitală, apartamentul reprezintă o oportunitate excelentă de investiție, atât pentru închiriere pe termen lung, cât și pentru regim hotelier. Cererea constantă din zonă garantează un randament atractiv.
Broker exclusiv!
Comision vanzare standard
Vizionarea se face doar în baza semnarii unui acord de vizionare conform codului civil, art 2.096-2.102. Va multumim pentru intelegere.
Top Home Advisors va propune spre vanzare un teren intravilan de 8401 mp, deschidere 30.48 mp, utilitati in zona, zona rezidentiala de case/vile, pretabil pentru un dezvoltator, toate actele.
Broker exclusiv
Comision vanzare standard
Pentru mai multe detalii si pentru a stabili o vizionare va asteptam sa ne contactati telefonic.
Vizionarea se face doar în baza semnarii unui acord de vizionare conform codului civil, art 2.096-2.102. Va multumim pentru intelegere.
Top Home Advisors – Vânzare Apartament 2 Camere
Adresă: Calea Moșilor, aproape de intersecția cu Bulevardul Dacia
Suprafață: 60 mp | Etaj: 1 | Tip: Semidecomandat (posibilitate ușoară de decomandare)
Bloc construit în 1982, anvelopat termic, curat și liniștit, amplasat în plan secund față de bulevard.
Renovări și dotări:
* Instalație electrică complet refăcută, cu trasee noi
* Gresie și faianță moderne
* Se vinde complet mobilat și utilat
* Frigider
* Mașină de spălat rufe
* Aragaz
* Aer condiționat Mitsubishi Inverter
* Mobilier pe comandă în stare foarte bună
* Colțar living Bellona
Avantaje:
Apartament pregătit pentru locuire imediată sau investiție (închiriere rapidă)
* Acces excelent:
* Metrou Obor la 2 minute
* Tramvai și RATB la câteva minute
* Școli, grădinițe și Piața Obor în apropiere
* 10 minute de mers pe jos până la Universitate și Centrul Vechi
Contactează echipa Top Home Advisors pentru mai multe informații și programarea unei vizionări!
Alegerea perfectă pentru un stil de viață modern, central și sigur.
Vizionarea se face doar în baza semnarii unui acord de vizionare conform codului civil, art 2.096-2.102. Va multumim pentru intelegere.
Va propunem spre inchiriere un imobil compus din P+1+M, 7 camere, 3 gr sanitare, partial mobilata, toate utilitatile, pretabila pentru locuit/firma/birouri.
Pentru mai multe detalii si pentru a stabili o vizionare va asteptam sa ne contactati.
Termen minim 12 luni, avans 1+1 garantie.
Comision inchiriere standard.
Vizionarile se fac cu o programare cu 24-48H inainte.
Vizionarea se face doar în baza semnarii unui acord de vizionare conform codului civil, art 2.096-2.102. Va multumim pentru intelegere.
Top Home Advisors va propune spre vanzare un apartament situat la parter intr-un imobil construit in perioada interbelica 1938 compus din D+P+6, semidecomandat, 71.28 mp, mobilat/utilat partial, centrala proprie, toate actele.
Imobilu are risc resmic I
Pentru mai multe detalii si pentru a stabili o vizionare va asteptam sa ne contactati.
Comision vanzare standard
Vizionarea se face doar în baza semnarii unui acord de vizionare conform codului civil, art 2.096-2.102. Va multumim pentru intelegere.
Top Home Advisors va propune spre vanzare un imobil compus din D+P+1+M, 12 camere, 5 dormitoare, birou, 5 grupuri sanitare, 450 mp, Amprenta 132 mp, St teren 1250 mp, curte libera 1118, toate utilitatile, construita in anii 2000, curte amenajata cu sistem de irigatii automat pe zone, garaj 2 masini.
Pentru mai multe detalii va asteptam sa ne contactati. Merita vazuta!
Comision vanzare 0 %
Top Home Advisors va ofera spre vanzare un imobil P+1, 200 mp, living + 4 dormitoare, 3 gr sanitare, dining room, terasa, garaj, curte libera 380 mp. Toate actele. Libera!
Pentru alte detalii si pentru a stabili o vizionare va asteptam sa ne contactati.