Acest anunt nu este activ

inginer telecomunicatii

Descriere

Societatea Nationala de Radiocomunicatii S.A.
Sucursala Directia Radiocomunicatii Cluj

organizeaza
in data de 20.10.2016 orele 12,00 la sediul Statiei TV + FM Paltinis, judetul Sibiu concurs pentru ocuparea postului vacant de ( Inginer telecomunicatii sau de Tehnician telecomunicatii sau de radioelectronist ) in cadrul Serviciului TV + FM – Statia TV + FM Paltinis , judetul Sibiu.

Conditii de participare :
Titlul postului: Inginer telecomunicatii / tehnician telecomunicatii / radioelectronist
Tip post : FULL TIME,
Felul contractului : perioada nedeterminata – cu o perioada de proba de 90 de zile calendaristice;
Nivel cariera: MIDDLE LEVEL (peste 1 an)
Domeniile postului: TELECOMUNICATII, RADIOCOMUNICATII, COMUNICATII ELECTRONICE.
Locatie: ROMANIA, Statia TV + FM Paltinis, judetul Sibiu.

Descrierea postului:
- asigura efectuarea activitatilor de instalari, interventii si mentenanta/ intretinere pentru echipamentele din dotarea statiei TV + FM Paltinis;
- asigura efectuarea lucrarilor de revizii, intretinere, masuratori si reglaje la echipamentele tehnice, in conformitate cu graficele de revizii aprobate si a indicilor tehnici de calitate aprobati;
- asigura activitatea de ridicare operativa a deranjamentelor tehnice la echipamentele din dotarea statiilor, in conformitate cu procedurile si instructiunile de lucru in vigoare;

Cerinte:
Studii tehnice de profil :
- Facultatea de Electronica si Telecomunicatii – pentru functia de inginer telecomunicatii;
- Scoala postliceala de electronica si telecomunicatii sau liceu de profil de telecomunicatii – pentru functia de tehnician telecomunicatii ;.
- Liceu de profil sau liceu si curs de calificare in functia de electronist, radioelectronist sau depanator Radio-TV – pentru functia de radioelectronist );

--- 2 ---
- Experienta in specialitate de minim 1 an;
- Cunostinte operare PC;
- Carnet conducere cat. B, fara incidente ;
- Flexibilitate pentru regim de lucru in ture;
- Certificat medical prin care se atesta ca poate sa lucreze conditiile postului;
- Candidatii care nu realizeza minimum media 6,00 la concurs, sunt declarati respinsi ;

Scrisorile de intentie insotite de curriculum vitae, se vor trimite prin e-mail la adresa : liviu.petrovan@drcj.ro sau se vor depune la secretariatul unitatii, Directia Radiocomunicatii Cluj din municipiul Cluj-Napoca Str. Fagului nr. 2 ( Cartier Gheorgheni, capatul liniei de autobuze nr. 32 ), pana la data de 18.10.2016.
Candidatii selectati , la prezentare in ziua concursului, vor avea obligatoriu asupra lor, xerocopii ale actelor de studii si calificari, respectiv, o adeverinta medicala care sa ateste ca pot exercita functia tehnica de : inginer Tc, sau tehnician Tc. sau Radioelectronist, la o statie de altitudine.
Informatii suplimentare se pot obtine prin telefon de la Serviciul TV + FM sau Serviciul Resurse Umane: Telefon 0364 - 502102, 0364 –502162.

Apple Google Store iTunes Google Play