Vei fi notificat de câte ori:

CV-ul tău nu este încă complet.

Completează-ți CV-ul în doar câteva minute!
Odată completat CV-ul poți aplica de câte ori dorești cu un singur click.
Completează CV

Sunt interesat de această
proprietate intre datele

Poți edita Cv-ul tău aici înainte să îl trimiți.

Trimite unui prieten

Trimite

Hotel Castelnor angajeaza Receptioner a

Specificații
Numele companiei Prime Time Resort
Tip job full time
Descriere

Hotel Castelnor angajeaza receptioner a:
Cerinte:
Studii medii.
Calificare receptioner;
Minimum 1 an experienta in domeniu;
Foarte bune cunoştinte de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);
Cunoaşterea unei limbi de circulatie internationala:
Abilitati foarte bune de comunicare, negociere şi organizare;
Capacitate de a lua decizii rapide, eficiente şi responsabile;
Atitudine pozitiva, orientare pro client
Spirit de observatie, atentie la detalii, flexibilitate
Amabilitate, toleranta, calm, solicitudine,
Aspect fizic placut, prezenta agreabila,
Rezistenta la stres.
Conditii:
Contract de munca pe termen nelimitat,
Un salariu competitiv, in functie de nivelul de calificare și experienta,
Tichete de masa,
Prime si bonusuri in functie de performanta,
Oportunitati de training formare profesionala

Responsabilitati:
Preluarea si inregistrarea rezervarilor de la clienti;
Primirea si cazarea clientilor;
Intocmirea actelor necesare cazarii clientilor (contracte de turism, urmarirea si incasarea platilor);
Promovarea serviciilor oferite clientilor;
Solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate;
Medierea conflictelor si rezolvarea reclamatiilor clientilor.
Stabilirea unor relatii optime cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale
Raspunde pentru calitatea serviciilor de informare, rezervare si cazare oferite clientilor hotelului
Raspunde pentru rezolvarea eficienta a problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii
Stabileste itinerarii şi asigura rezervarea de locuri pentru transport şi cazare pentru clienti;
Pastreaza o conduita morala fata de clienti
Furnizeaza informatii solicitate de clienti;
Asigura trezirea clientilor la cererea expresa a acestora
Raspunde de fondurile, valorile sau orice alte bunuri cu care intra in contact.
Emite facturi catre clienti si raspunde pentru continutul si corectitudinea facturilor emise; in cazul erorilor aparute are obligatia de a intocmi o nota explicativa
Respecta disciplina financiara, folosind fondurile banesti si resursele materiale numai potrivit destinatiei ce li s-a dat.
Realizeaza rezervari şi înscrieri în contul clientilor pentru hotel
Tin registrele de evidenta şi prezinta note clientilor în momentul plecarii acestora;
Distribuie pliante, broşuri şi formulare de informare a clientilor.
Realizeaza programari în contul clientilor cu diverse institutii cum sunt: spitale, cabinete medicale şi dentare;
Asigura servicii telefonice
Pregateste primirea clientilor: verifica rezervarile, intocmeste diagrama camerelor ocupate si libere, repartizeaza camerele pentru clientii individuali.
Publi24_1698137106

Vezi detalii pe www.romjob.ro

Anunțuri recomandate

Hotel CASTELNOR

Vezi toate anunțurile
Ați atins limita de mesaje trimise pe zi
Pentru a putea trimite mai multe mesaje, accesați abonamentul VIP
Anunțul a fost adăugat la favorite de tine și alți utilizatori
Devino membru VIP și vei fi notificat imediat ce scade prețul anunțului tău favorit
În plus, ca membru VIP ai următoarele beneficii:
Insigna Statut VIP
Mesaje nelimitate
De 2X mai multe poze la anunțurile tale
De 2X mai multe repostări gratuite la anunțurile tale pe zi
Mesajele tale în topul căsuței destinatarului
Notificări în timp real la căutări salvate și anunțuri favorite
Accesează abonamentul VIP
Anunțul a fost șters de la favorite!

Ati atins limita de mesaje permise.

Pentru a putea trimite mai multe mesaje trebuie să vă validați numărul de telefon.

Validează telefonul
0