Acest anunt nu este activ

Economist/Contabil (Cluj)-Boscolo&Partners Romania

Descriere

Payout este in cautarea unui Economist/Contabil (Cluj) pentru clientul sau, Boscolo&Partners Romania, o companie ce ofera servicii de consultanta fiscala si financiara.

Daca esti interesat de aceasta oportunitate, asteptam cv-ul pe adresa diana.ilie@payout.ro.

Candidatul ideal:

- Absolvent de studii superioare economice;
- Experienta de minim 3 ani in contabilitate;
- Cunostinte bune de contabilitate financiara, contabilitate de gestiune si fiscalitate;
- Persoana dinamica si responsabila;
- Cunostinte de limba engleza si sau italiana la nivel mediu-avansat;
- Persoana organizata, capacitate de analiza si;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Cunostinte PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel);

Descrierea jobului:

- Responsabil pentru inregistrarea tuturor documentelor contabile pentru clientii alocati;
- Verifica daca documentele primare sunt conform cu cerintele legale in vigoare;
- Intocmeste si verifica jurnalele de tva, declaratia recapitulativa privind A/L intracomunitare si declaratia de tva;
- Responsabil pentru intocmirea in termen a declaratiilor lunare si trimestriale si a altor declaratii solicitate de autoritatile fiscale;
- Analizeaza lunar balanta de verificare si contul de profit si pierdere;
- Responsabil pt intocmirea balantei de verificare, a situatiei financiare anuale si a raportarii semestriale;

Descrierea companiei

PayOut is a company specialized in outsourcing all HR operational activities. Having open offices in Bucharest, Timisoara and Cluj-Napoca, PayOut has gained the trust of more than 120 companies. Our outsourcing services are referring to:

- Payroll and Personnel Administration using advances software solutions;
- Labor code and expatriates consultancy; European forms (A1 form) consultancy
- Recruiting

Apple Google Store iTunes Google Play