RE/MAX Dynamic vă propune spre vânzare, în exclusivitate, pensiunea “Casa Albă” din orașul Pecica, jud. Arad.
Proprietatea are o suprafață totală construită de 910 mp, conform CF, cu un regim de înălțime D+P+1E+M, și este compusă din: 12 camere, 8 băi, bucătărie, sală de mese, living, magazii și 2 balcoane (câte unul pe fiecare parte a clădirii).
Toate acestea se află pe un teren cu suprafața de 6.788 mp.
Ca utilități, proprietatea dispune de curent electric (atât monofazic, cât și trifazic) și apă.
În apropiere se află:
• 160 m – drumul E68
• 950 m – autostrada A1
• 1.200 m – restaurantul “Taverna Pecicană”
• 1.200 m – benzinăria “Rompetrol”
• 2.900 m – Lidl
Proprietatea necesită îmbunătățiri.
Pentru mai multe detalii, nu ezitați să mă contactați telefonic.
Vă invit la vizionare!
RE/MAX vă propune spre închiriere un apartament cu 3 camere modern, la Adora Park, etajul 4, cu loc de parcare inclus.
Apartamentul dispune de o suprafață utilă de 63 mp, fiind compus din camera de zi cu loc de luat masa, 2 dormitoare, baie, hol și un balcon de 6 mp.
Dotări disponibile:
* centrală termică proprie;
* încălzire în pardoseala;
* sistem de reglare temperatura în camere;
* aer condiționat, rolete;
* frigider, cafetieră;
* plită, cuptor, hotă;
* mașină de spălat rufe;
* TV.
Locul de parcare este inclus în prețul de închiriere.
Complexul Adora este construit în jurul unui parc, unde te poți bucura de natură, de spații verzi.
Incinta este securizată prin supraveghere video 24h/24h.
Se percepe garanție contractuală, comision agenție 50%+tva.
Detalii suplimentare se pot obține telefonic. Vă invit cu drag la vizionare!
RE/MAX Dynamic va oferă spre vanzare, in exclusivitate, fara comision la cumparare, o gospodărie tradițională, cu farmec autentic, situată în localitatea Frumușeni, jud. Arad, la aproximativ 20 de minute de municipiul Arad, ideală pentru locuire, casă de vacanță sau investiție.
Proprietatea este compusă din două corpuri de clădire, anexe gospodărești și teren generos, conform CF:
Construcții:
Corp 1 – casă principală:
Suprafață: 133 mp
Compartimentare: 3 camere, bucătărie, cămară
Dotări: sobe de teracotă funcționale, podele din lemn, specific arhitecturii tradiționale
Corp 2 – locuință secundară:
Suprafață: 41 mp
Compartimentare: cameră, bucătărie, cămară, baie
Ideal pentru oaspeți, locuire separată sau spațiu de vară
Șură: 120 mp, conform CF
Cotețe pentru animale, potrivite pentru gospodărie rurală autentică
Garaj din caramida
Teren și utilități:
Curte și grădină cu pomi fructiferi
Suprafață totală teren: 1.679 mp
Front stradal generos: aprox. 30 ml
Fântână proprie cu hidrofor, apă potabilă
Prister
Gazul este la poartă
Avantaje:
Zonă liniștită, specific rurală
Acces facil către Arad
Proprietate ideală pentru cei care caută tradiție, spațiu și liniște
Pentru detalii suplimentare sau programarea une vizionari astept cu drag sa ma contactati!
RE/MAX Dynamic vă propune spre vânzare în exclusivitate, 0% comision pentru cumpărător, apartament cu 3 camere, situat în zona Grădiște, Str. Petru Rareș cu vedere la strada principala ,situat la partertul unui bloc cu 4 etaje.
Apartamentul propus are o suprafață construită de 74 mp, dispune de centrală proprie pe gaz și este compartimentat astfel:
-1 living ;
-2 dormitoare;
-1 bucătărie;
- 1 baie;
- 2 balcoane închise cu termopan cu vedere pe ambele părți;
- 1 hol;
- 1 boxa in pivniță și o debara.
Se vinde parțial mobilat și utilat.
Poziționarea în apropierea mijloacelor de transport, accesibilitatea, sunt considerații principale care va invită la vizualizare.
Datorită poziției excelente și zonei care îl recomandă poate fi locuința perfectă pentru familia ta sau spatiul potrivit pentru biroul sau magazinul afacerii tale insa se poate lua in calcul si ca investitie in vederea inchirierii.
Pentru detalii suplimentare vă rog să mă contactați telefonic sau prin e-mail.
RE/MAX Dynamic va propune spre achizitie un teren intravilan cu o suprafata de 25.800 mp cu front stradal de 205.28 ml, cu comision 0% pentru cumparator.
Terenul este situat intr-o zona in continua dezvoltare, oferind oportunitati excelente pentru investitii si dezvoltarea unei afaceri .
Pentru detalii suplimentare vă rog să mă contactați telefonic sau prin e-mail.
RE/MAX Dynamic vă propune spre închiriere un spațiu de birouri situat în zona centrală a municipiului Arad, pe strada Splaiul Praporgescu.
Proprietatea, cu compartimentare semidecomandată, prezintă următoarele caracteristici:
• Etaj: Parter
• Suprafață: 170 mp construiți
• Utilități: curent electric, gaz, apă și canalizare
• Compartimentare: 4 camere, bucătărie, hol, 1 baie
• Încălzire: centrală termică proprie cu calorifere
• Aer condiționat
Condiții de închiriere:
• se închiriază doar pe termen lung (minim 6 luni)
• se solicită garanție contractuală
Pentru informații suplimentare, nu ezitați să mă contactați telefonic.
Vă invit la vizionare!
RE/MAX Dynamic propune spre închiriere un apartament deosebit, situat la etajul 3.
Locuința are o suprafață utilă de 55 mp, compusă din: living, baie, bucătărie, dormitor.
Apartamentul dispune și de o boxă de depozitare, amplasată lângă locul de parcare.
Apartamentul beneficiază de încălzire în pardoseală.
Printre dotările esențiale se numără:
• mașină de spălat rufe,
• mașină de spălat vase,
• centrală termică,
• parcare acoperită.
Vă așteptăm la vizionare.
RE/MAX Dynamic vă propune spre vânzare, în exclusivitate, un teren situat în comuna Șimand, județul Arad.
Terenul se poate împărți în două loturi, pentru cei care doresc o suprafață mai mică.
Proprietatea are următoarele caracteristici:
• Suprafață: 11.971 mp
• Construcție pe teren: 142 mp, conform CF (casă)
• Utilități: curent electric pe teren; gaz și apă la limita proprietății; canalizare inexistentă
• Teren parțial împrejmuit
• Două fronturi stradale (teren pe colț): 175 ml + 70 ml
• Categorie de folosință: curți-construcții și arabil
Pentru alte detalii, vă rog să mă contactați telefonic.
RE/MAX Dynamic vă propune spre vânzare o casă la roșu în zona centrală a Aradului – oportunitate unică de investiție.
Descoperă o proprietate deosebită situată pe strada Transilvaniei, la doar câțiva pași de centrul orașului! Această casă, aflată pe un teren de 500 mp, beneficiază de un front stradal de 16,37 metri, oferind multiple posibilități de amenajare.
Construcția integral din cărămidă, de aproximativ 200 mp desfășurați, este structurată pe parter, etaj și terasă, fiind la roșu și pregătită pentru a fi personalizată după propriile preferințe. Poziționarea centrală face ca acest imobil să fie ideal atât pentru locuință, cât și pentru birouri, clinici sau alte investiții.
Cu acces rapid către toate punctele de interes ale orașului și într-o zonă foarte căutată, această proprietate este o alegere excelentă pentru cei care caută un proiect pe care să-l modeleze după propriile viziuni.
Contactează-mă pentru mai multe detalii și pentru a programa o vizionare!
RE/MAX Dynamic va propune in exclusivitate un apartament cu 4 camere , situat pe strada Stefan Ciocio Pop intr-o cladire cu o frumusete aparte, recent restaurata , la etajul 2 din 3.
IMPORTANT: Locuinta este compusa din doua apartamente ( 2 CF-uri) avand coridorul comun, iar incaperile separate ( Vezi schita in poze). Se vinde integral.
Suprafata construita totala : 160 mp
Suprafata utila : 136 mp + boxa la subsol.
Compartimentarea este dupa cum urmeaza : coridor comun de acces, 2 bucatarii, 2 bai, 3 dormitoare si un living cu potential grozav.
Confortul termic este asigurat prin centrala proprie pe gaz , cu calorifere (apartamentul amenajat) si aparat de aer conditionat.
Instalatia electrica a fost refacuta in anul 2022 , iar cea sanitara in 2018. (in apartamentul amenajat)
Apartamentele se vand si separat pretul fiind de 69.500 euro cel neamenajat si 90.000 euro cel amenajat.
Fatada si acoperisul cladirii au fost restaurate , astfel utilitatea si functionalitatea zonei Ultracentrale se imbina perfect cu confortul.
Preferi confortul unui imobil ultra-central impreuna cu eleganta si functionalitatea orasului , dar si spatiul unei case ? S-ar putea ca aceasta sa fie varianta perfecta pentru tine!
Pentru mai multe informatii si/sau programarea unei vizionari, ma gasiti cu drag la numarul de telefon .
REMAX Dinamyc va propune inchiriat apartament spațios cu 4 camere, situat la parter de pe strada Byron, într-o zonă liniștită, cu acces facil către centrul orașului și principalele artere.
Proprietatea se pretează atât pentru locuință, cât și pentru birouri sau activități economice (cabinet medical, salon, firmă, showroom etc.).
Detalii
Suprafață utilă: 100 mp
Parter acces direct, ideal pentru activități comerciale
Compartimentare practică: 4 camere, bucătărie, 2 băi, hol generos
Încălzire proprie pe gaz centrală termică
Tâmplărie PVC cu geam termopan
Nemobilat se poate amenaja după preferință
Zonă excelentă: aproape de Podgoria, mijloace de transport, școli, magazine
Avantaje:
Poziție la parter perfect pentru trafic de clienți
Spațiu generos și luminos
Ideal pentru locuință, birouri sau activitate economică
Acces facil, parcare disponibilă în spatele blocului
RE/MAX Dynamic vă propune spre închiriere un spațiu de birouri modern, la etajul 1, situat în zona Ultracentrală, cu o suprafață utilă de 55 mp.
Spațiul a fost complet renovat în anul 2019 și oferă toate facilitățile necesare desfășurării unei activități într-un mediu modern și confortabil. Este compartimentat eficient și include:
două camere renovate și finisate modern,
o bucătărie de dimensiuni reduse,
un grup sanitar.
Confortul termic este asigurat de centrală termică proprie pe gaz.
Imobilul este amplasat într-o zonă deosebită a orașului, intens circulată, la doar câteva minute de centrul orașului și cu acces facil la principalele mijloace de transport.
Condiții de închiriere:
închiriere pe termen lung, minim 2 ani.
Vă invităm cu drag la vizionare!
RE/MAX Dynamic oferă spre vânzare un teren situat în comuna Frumușeni, într-o zonă cu construcții noi, aflată în plină dezvoltare. Proprietatea are o suprafață de 2.651 mp, cu două fronturi stradale ce însumează 113 m, oferind multiple posibilități de utilizare.
Terenul beneficiază de priveliște frumoasă, iar pe acesta se află o construcție cu amprentă la sol de 106 mp. Utilitățile sunt disponibile în fața terenului.
Pentru mai multe detalii, vă rog să mă contactați.
RE/MAX Dynamic vă propune spre închiriere spațiu de birouri situat pe Calea Bodrogului, la etajul 1.
Imobilul este compartimentat astfel:
3 birouri individuale
1 open space ,pentru echipa sau meeting
2 grupuri sanitare
Spațiul este pretabil pentru activități de birou, cabinete sau firmă de servicii, beneficiind de o poziționare accesibilă și ușor de identificat.
Pentru mai multe detalii și programarea unei vizionări, vă stăm cu drag la dispoziție
RE/MAX Dynamic vă prezintă spre vânzare o proprietate deosebită, situată în cartierul Westfield, concepută pentru un stil de viață modern, confortabil și liniștit.
Proprietatea este compusă din:
1. casă construcție nouă an 2021, format P+M, cu suprafață utilă de 109 mp;
2. atelier cu suprafața de 24 mp, din structură de lemn cu geamuri termopan și rolete;
3. teren de 336 mp, împrejmuit integral, cu sistem de iluminat perimetral, acces auto cu deschidere automată din telecomandă și telefon.
Pășind în interiorul casei, regăsim următoarele spații:
* parter: hol, cameră de zi într-un format semideschis cu bucătăria și ieșire pe terasa acoperită dinspre curte, baie, casa scării și debara;
* mansardă: hol, 3 dormitoare și 2 băi, din care unul matrimonial cu baie proprie, dressing și balcon generos.
Locuința impresionează prin calitatea construcției, atent supervizată, a finisajelor și dotărilor interioare. Parterul beneficiază de încălzire în pardoseală, iar mansarda este deservită de calorifere, asigurând un climat optim pe tot parcursul anului. Eficiența energetică este susținută de panouri fotovoltaice cu o capacitate de 8 kW, oferind costuri reduse de întreținere și independență energetică sporită.
Pentru siguranță și intimitate, proprietatea este dotată cu sistem de supraveghere video și rolete electrice stradale. Interiorul este complet mobilat, cu mobilier realizat integral la comandă din MDF vopsit, remarcându-se prin design modern, funcționalitate și atenție la detalii.
Curtea este amenajată cu loc de joacă pentru copii, gazon, pomi fructiferi și sistem de irigare automatizat, ideal pentru întreținerea spațiilor verzi, iar atelierul completează perfect ambientul, fiind potrivit pentru depozitare, hobby-uri sau spațiu de lucru.
Această proprietate se adresează celor care caută calitate, confort și tehnologie, fiind o casă complet echipată, gata de mutare, într-o zonă rezidențială selectă.
Contactați-mă cu încredere pentru detalii și programarea unei vizionări!
RE/MAX Dynamic va propune spre inchiriere un apartament modern cu 3 camere, situat in zona Miorita .
Compartimentare:
2 dormitoare
1 sufragerie
1 bucătărie complet mobilată și utilată (frigider, cuptor electric, plită, mașină de spălat vase)
2 băi – una cu cadă, cealaltă cu WC și chiuvetă
2 balcoane închise
Alte dotări:
Aer condiționat
Centrală termică proprie
Mașină de spălat rufe
Rolete electrice
TV, internet, interfon
Se vinde complet mobilat și utilat, ideal pentru mutare imediată.
RE/MAX Dynamic vă propune spre închiriere un apartament cu 3 camere, semidecomandat, la parter, pe strada Miron Costin.
Apartamentul dispune de o suprafață utilă totală de 58 mp utili, fiind compartimentat astfel:
* cameră de zi;
* cameră;
* dormitor;
* bucătărie;
* baie;
* hol.
Dotări:
* termoficare;
* aer condiționat;
* baie complet amenajată și utilată;
* parchet, uși, pereți și tavane finisate cu lavabil, gresie și faianță.
Apartamentul dispune și de 2 locuri de parcare.
Pentru aceasta proprietate se percepe comision la inchiriere (50% din prima chirie + TVA 21%) si garantie egala cu contravaloarea unei chirii.
Nu se accepta animale de companie!
Sunati cu încredere pentru detalii suplimentare și/sau programarea unei vizionări!
Descoperă eleganța și confortul la superlativ! Această casă de lux de 225 mp utili, situată pe un teren de 401 mp într-un cartier în plină dezvoltare, te impresionează prin:
- Finisaje premium: piatră naturală, mobilă din lemn de cea mai bună calitate, parchet special la etaj pentru încălzire în pardoseală, bucătărie modernă cu insulă din piatră naturală și electrocasnice premium
- Confort total: încălzire în pardoseală, centrală pe peleți, termopane Rehau cu 7 camere și sticlă tripan, curent trifazic, exterior izolat cu 10 cm de polistiren
- Rolete automate din aluminiu și porți cu automatizare la telecomandă
- Spații generoase: living open-space, 4 dormitoare, 2 băi, dressing, garaj și cameră tehnică
- Pod izolat cu vată bazaltică: perfect pentru depozitare sau mansardare viitoare
- Piscină premium: placată integral cu mozaic, cu sistem de filtrare și încălzire
- Exterior spectaculos: curte pavata cu piatră naturală și plante ornamentale
- Siguranță: sistem de alarmare inclus
Un mix perfect între lux, funcționalitate și relaxare, gata să devină acasă pentru familia ta!
Listată de RE/MAX Dynamic, cu comision 0% pentru cumpărător și reprezentare exclusivă. Consultant dedicat, implicat, focusat pe rezultat.
Pentru detalii sau vizionatre contactati-mă fără ezitare.
RE/MAX Dynamic vă prezintă, în regim de reprezentare exclusivă, o proprietate care redefinește standardele de construcție din zona Vladimirescu. Această vilă nouă (finalizată în 2025) este oferită spre vânzare cu 0% comision pentru cumpărător, asigurând o tranzacție profesionistă, transparentă și eficientă.
Arhitectură și Calitate Constructivă
Există case construite pentru imagine și case construite pentru a dura. Cu o suprafață construită desfășurată de 358 mp, pe un teren de 501 mp, această vilă P+1 impresionează prin proporții și execuție.
Confort Termic:
- Încălzire în pardoseală în toată casa și izolație cu polistiren XPS de 10 cm
- Planșeu din beton peste etaj și izolație termică pe bază de vată bazaltică
- Terasa Inteligentă: Un spațiu versatil dotat cu încălzire în pardoseală, pregătit pentru a fi închis și utilizat ca grădină de iarnă sau zonă de relaxare pe tot parcursul anului.
Dotări Tehnice: Curent trifazic , sistem GPL (cu posibilitate de racordare rapidă la gaz) și finisaje premium.
Funcționalitate și Design Interior
Interiorul este o „pânză albă” pregătită pentru viziunea dumneavoastră, oferind spații vaste și aerisite:
- Zona de Zi (Parter): Living generos, bucătărie separată și acces fluid către terasa care face trecerea spre curte.
- Zona Privată (Etaj): Un dormitor matrimonial tip „master suite” (baie proprie, dressing și balcon), plus alte 3 dormitoare deservite de un balcon semiperimetral.
Exterior și Amplasament
Curtea este gândită strategic: partea frontală este pavată cu marmură fiamată pentru un acces elegant, în timp ce zona din spate este rezervată intimității, fiind pregătită pentru gazon și peisagistică.
Vă invit să descoperiți potențialul acestei proprietăți printr-o vizionare programată.
Consultant Imobiliar RE/MAX Dynamic
Dedicat, implicat, focusat pe rezultat.
RE/MAX Dynamic vă propune spre închiriere spațiu de birouri situat pe Calea Bodrogului, la etajul 2
Imobilul este compartimentat astfel:
4 birouri individuale
1 bucatarie
2 grupuri sanitare
Spațiul este pretabil pentru activități de birou, cabinete sau firmă de servicii, beneficiind de o poziționare accesibilă și ușor de identificat.
Pentru mai multe detalii și programarea unei vizionări, vă stăm cu drag la dispoziție