Telemarketing / Suport vanzari

Descriere

Candidatul ideal

Departamentul nostru de vanzari cauta oameni priceputi in arta comunicarii si promovarii de servicii!
Daca bifezi pozitiv toate aceste puncte, asteptam aplicatia ta pentru a ne cunoste:
- Persoana organizata si implicata in activitatile pe care le desfasoara;
- Atenta la detaliile din care isi alcatuieste munca;
- Dinamica si inovativa in idei;
- Posesoare a unui spirit autodidact pe care doreste sa-l depaseasca continuu.

Descrierea jobului

- Asigurarea suportului pentru departamentul de vanzari prin: activitati de dezvoltare a bazelor de date, documentarea si verificarea informatiilor despre clienti actuali, dar si a potentialilor clienti, contactare telefonica, suport telefonic pentru clienti, studii de piata, campanii de promovare a brandului;
- Analiza pietei si propunerea ideilor de imbunatatire permanenta a serviciilor si a modalitatilor de lucru;
- Stabilirea de contacte cu potentialii clienti/ cu reprezentantii acestora pentru membrii departamentului de vanzari;
- Promovarea telefonica a serviciilor companiei;
- Pastrarea legaturii cu clientii prin metode interne: mail, telefonic;
- Implicarea in gestionarea si imbunatatirea activitatii de relationare cu partenerii companiei si clientii companiei/ reprezentantii clientilor;
- Realizarea follow up-ul pentru clientii existenti si actualizarea bazelor de date;
- Participarea la evaluarea satisfactiei clientilor;
- Participarea activa la elaborarea si implementarea strategiilor de promovare, vanzare si dezvoltare a serviciilor companiei;
- Pregatirea (la cerere) materialelor solicitate de membrii departamentului de vanzari: materiale pentru licitati, draft-uri contracte, oferte, corespondenta;
- Monitorizarea Sistemul Electronic de Achizitii Publice;
- Identificarea tendintelor de dezvoltare a pietei si propunerea unor variante de dezvoltare si promovare continua a companiei;

Oferim:
- Salariu competitiv + tichete de masa;
- Decontarea transportului;
- Training practic;
- O echipa tanara dornica sa impartaseasca cunostintele profesionale celor aflati la incepulul carierei

Anunturi de la acest utilizator

Arata mai multe

Anunturi recomandate

Adauga fisier

Fisierele acceptate sunt: jpg, jpeg, png, gif
Fisierul nu poate fi mai mare de 10 MB

Mesajul a fost trimis cu succes!
Mesajul nu a fost trimis!
Apple Google Store iTunes Google Play