Acest anunt nu este activ

“SG PRO COLLECT”isi extinde echipa prin cooptarea de avocati stagiari si definitivi.

Descriere

“SG PRO COLLECT” este o companie specializata pe colectari debite si face parte din “SG GROUP”, cea mai mare companie de recuperari din zona balcanica, recent intrata pe piata romaneasca.
Cautam avocati colaboratori.

Principalele responsabilitati:

– redactarea cererilor de chemare in judecata, a intampinarilor, contestatiilor, notelor de sedinta, concluziilor scrise, cailor de atac;
– Reprezentarea in instanta a cazurilor date in lucru de catre clientii nostri;
– Contactarea clientilor restantieri in vederea recuperarii sumelor datorate de acestia, aplicand tehnicile si standardele de calitate stabilite.
– Procesarea si raportarea informatiilor referitoare la propria activitatea;
– indeplinirea obiectivelor si a targetului propus de management;

CERINTE

– Avocat stagiar/definitiv
– cunostinte temeinice de drept civil, comercial, fiscal
– acuratete in exprimare si in redactarea cererilor de chemare in judecata, a intampinarilor, contestatiilor, notelor de sedinta, concluziilor scrise, cailor de atac;
– cunostinte avansate de limba engleza;
– cunostinte operare PC;
– persoane responsabile, serioase, motivate, rezistente la stres;
– foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa.

Candidatii interesati sunt invitati sa transmita CV-ul si o scrisoare de intentie la adresa: adrian.morjan@sg-procollect.ro sau contact@sg-procollect.ro , urmand a fi selectati si contactati pe baza CV-ului expediat pe e-mail.

Apple Google Store iTunes Google Play