Trimite unui prieten

Trimite

RESPONSABIL MEDIU - TARGOVISTE

Descriere Locuri de munca

COMPANIA REGATA ANGAJEAZA - RESPONSABIL MEDIU

Candidatul ideal:
• studii superioare
• excelente cunostinte de operare PC- pachetul Office
• experienta in monitorizarea factorilor de mediu (minim 3 ani)
• experienta in gestiunea deseurilor (colectarea, administrarea, eliminarea si transportul)
• cunostinte privind situatiile de poluare si actiunile necesare pentru a minimaliza deteriorarea mediului
• cunostinte despre activitatea si legislatia de mediu privind deseurile
• experienta in raportarea parametrilor specifici activitatilor de protectia mediului si gestionarea deseurilor
• experienta in procese de audit in domeniile protectia mediului si gestionarea deseurilor
• atestari, certificate in domeniul protectiei mediului, managementului calitatii, diverse standarde ISO etc.

Descrierea postului:
• intocmirea si administrarea documentelor specifice deseurilor
• realizarea raportarilor specifice privind deseurile catre autoritati
• gestionarea fluxurilor de documente ce tin de indeplinirea obiectivelor privind deseurile de ambalaje
• pregatirea de rapoarte specifice solicitate de management
• evidenta conform legislatiei de mediu a deseurilor rezultate din activitatea firmei
• intocmirea fiselor deseurilor
• urmarirea derularii contractelor cu firmele pe probleme de mediu
• urmarirea si implementarea legislatiei de mediu in firma; gestionarea actelor normative de mediu
• urmarirea si verificarea colectarii selective a deseurilor
• intocmirea documentelor de transport a deseurilor
• elaborarea programului de prevenire si reducere a deseurilor la nivel de firma
• coordonarea procesului de instruire in domeniul mediului
• elaborarea programului de monitorizare a factorilor de mediu
• realizarea auditului intern pe probleme de mediu
• raportarea activitatii de mediu
• pregatirea documentatiei necesare si obtinerea autorizatiilor, acordurilor, avizelor din domeniul protectiei mediului, necesare pentru desfasurarea activitatii
• monitorizarea si imbunatatirea activitatilor legate de mediu
• stabilirea masurilor de reducere a impactului asupra mediului
• alte activitati legate de aspectele de mediu din firma

Beneficii:
Pachet salarial motivant
Un loc de munca sigur intr-un ambient modern

Descrierea companiei
www.regata.ro
LIDER NATIONAL IN IMPORTUL SI DISTRIBUTIA DE GRESIE SI FAIANTA

CV-le se pot trimite pe adresa de e-mail: resurseumane@regata.ro
Informatii la tel. 0724.353.621
Sediul firmei Regata - Targoviste, str. Laminorului nr. 65

Vezi detalii pe www.romjob.ro

Anunturi recomandate

Mesaj Telefon
Adauga fisier

Fisierele acceptate sunt: jpg, jpeg, png, gif cu o marime maxima de 10Mb.

    Anuntul e salvat ca favorit!
    Anuntul a fost sters de la favorite!