Trimite unui prieten

Trimite

Grafician calculator / designer graphic part time. Cautam colaborare

Descriere Locuri de munca

?CERINTE:
-studii medii
-experienta pe un post similar -minim 1 luna sau autodidact (freelanceer)
-cunostinte in domeniul tipografic pentru a putea proiecta lucrarile in conformitate cu cerintele de executie
-cunoasterea la nivel mediu a unei limbi de circulatie internationala (engleza)
-cunostinte de operare PC - utilizare programe uzuale (MSOffice: Word, Excel, PowerPoint), Outlook, Adobe Photoshop, Adobe Ilustrater, Adobe InDesign, Corel Draw, Dream Weaver
((-training complett in toate cele necesare mai sus poti obtiine pe:(*Inflexion Media .com/ pluralvision-_)-\.
-operare cu o baza de date (EXCEL, WIZROM) si a altor aplicatii soft specifice domeniului de activitate;
RESPONSABILITATI:
-executa prelucrare imagini, conversie si transfer fisiere de/pe computer (inclusiv de pe Internet), operatii montaj si de printare pe echipamente de tiparire digitala;-prelucreaza imagini foto si vectoriale;
-concepe machete prin combinare imagini foto si vectoriale prin prisma simtului artistic si al culorii;
-scaneaza si prelucreaza imagini in vederea folosirii lor la machetare, asigura proiectarea pentru alte manifestari conexe, targuri interne, targuri externe si evenimente;
-intocmeste extrasele de materiale si incadrarea in stocurile disponibile;
-efectueaza fisiere in format necesar in imprimare tipografica, realizate sau preluate, si verifica corectitudinea acestora din punct de vedere tehnic;
-oferteaza catre clientii potentiali intreaga gama de servicii editoriale, urmareste negocierea cu clientul, intocmirea contractelor, facturarea, realizarea comenzilor si incasarea;
-gestioneaza realizarea diverselor machete comandate de firme terte;
-concepe identitatea vizuala, identitatea web si mesajele manifestarilor expozitionale interne si externe;
-realizeaza si editeaza pozele la evenimentele si targurile organizate in cadrul Centrului Expozitional Romexpo;

BENEFICII:
-venit motivannt atractiiv
-program flexibil
-oportunitatea de dezvoltare a carierei intr-un mediu de lucru profesional

Vezi detalii pe www.romjob.ro

Mesaj Telefon
Adauga fisier

Fisierele acceptate sunt: jpg, jpeg, png, gif cu o marime maxima de 10Mb.

    Anuntul e salvat ca favorit!
    Anuntul a fost sters de la favorite!