Trimite unui prieten

Trimite

TRAINER/PROFESOR LIMBA GERMANA IN Bucuresti SI IASI

Descriere Locuri de munca

Excelsior Corporate Solutions a fost infiintata cu misiunea de a furniza partenerilor nostri solutii lingvistice de cea mai buna calitate, pentru principalele limbi de circulatie internationala in urmatoarele domenii: Cursuri de limbi straine dedicate segmentului corporate, Traduceri, Audit Lingvistic, Interpretariat.

Calitatea serviciilor furnizate, atentia pentru detalii si orientarea catre rezultate, impreuna cu numarul mare de domenii lingvistice acoperite, toate acestea ne recomanda drept o solutie relevanta pe piata de training din Romania.

Cautam sa imbunatatim permanent calitatea serviciilor oferite, sa ne optimizam mijloacele de comunicare, procedurile interne si fluxul de lucru astfel incat sa venim in intampinarea necesitatilor clientilor nostri, construind astfel parteneriate de lunga durata.

Incepand cu perioada verii ne propunem sa aducem un aer proaspat si nou in echipele de traineri colaboratori de limba GERMANA cautand persoane dinamice conduse de performanta si dezvoltare personala continua, profesionisti din domeniul lingvistic si pedagogic care isi doresc sa-si lase amprenta in actul didactic formand comportamente lingvistice intr-un mediul proactiv si ambitios axat pe pragmatism si rezultate.

Cerinte:

- Cunoasterea la nivel avansat a limbii GERMANE;
- Absolvent/Masterand al Facultatii de Litere/ Limbi Straine;
- Experienta in predarea limbii germane persoanelor adulte de minim 1 an;

- Experienta intr-un cadru similar de minim 6 luni
- Disponibilitate pentru colaborare pe termen mediu si lung;
- Disponibilitate pentru perfectionare continua;
- Flexibilitate la deplasare;
- Detinerea unui PFA sau SRL reprezinta un avantaj;
- Certificatele lingvistice sau de formare reprezinta un avantaj.

- Abilitati organizatorice si eficienta
- Seriozitate, resposabilitate, profesionalism

Responsabilitati:

- Predarea limbii GERMANE persoanelor adulte adoptand metode interactive si eficiente de training;
- Evaluarea periodica a cursantilor si oferirea unui feedback personalizat
- Stabilirea strategiilor de training adecvate nevoilor lingvistice ale cursantilor
- Participarea la intalnirile de training intern si la sedintele periodice
- Insusirea strategiilor de marketing specifice companiei
- Urmarirea indicatorilor de performanta;
- Realizarea rapoartelor de performanta pentru cursanti, la cererea companiei

Beneficii:

Pachet atractiv de beneficii customizat in functie de profilul fiecarui colaborator

Sansa de a face parte intr-o echipa dinamica si ambitioasa axata pe dezvoltare personala si profesionala continua

Sansa de a desfasura activitatea intr-un mediu de business profesionist si competitiv atat din tara cat si din afara Romaniei

Sesiuni de Formare si Mentoring pe toata perioada colaborarii

Materiale de curs gratuite

Posibilitatea de a castiga un loc in echipa de Project Manageri.

Vezi detalii pe www.romjob.ro

Anunturi recomandate

Mesaj Telefon
Adauga fisier

Fisierele acceptate sunt: jpg, jpeg, png, gif cu o marime maxima de 10Mb.

    Anuntul e salvat ca favorit!
    Anuntul a fost sters de la favorite!