Vei fi notificat de cate ori:

Trimite unui prieten

Trimite

Allianz Tiriac Asigurari SA - Agent de asigurare

Specificatii
Numele companiei Allianz Tiriac Asigurari SA
Tip job part time
Experienta experienta 1-3 ani
Nivel de studii absolvent
Disponibil imediat da
Munca la domiciliu da
Descriere Locuri de munca

Esti în căutarea unei activităţi dinamice şi plină de provocări, ai abilitati de comunicare, esti ambitios, tenace, perseverent si ai spirit antreprenorial, ti-am pregatit un loc in echipa de vanzari Allianz Tiriac Asigurari.
Ce asteptari avem de la tine:
 Să cunoşti şi să crezi în valoarea produselor şi serviciilor noastre, astfel încât să le poţi promova în mod eficient în relaţia cu clienţii;
 Să ştii să asculţi pentru a putea înţelege diversele nevoi de protecţie financiară ale oamenilor;
 Să oferi soluţiile potrivite fiecărui client, fie că este vorba de nevoia de protecţie a bunurilor, a vieţii sau sănătăţii ori de dorinţa de a economisi şi investi pentru viitor;
 Experienta in vanzare de produse si servicii financiare reprezinta un avantaj;
 Studii medii/studii superioare constituie un avantaj.
Ce responsabilitati vei avea:
 Prospectezi piata si abordezi potentialii clienti, in vederea promovarii produselor si serviciilor de asigurare;
 Identifici nevoile de protectie financiara si de asigurare a bunurilor, vietii si sanatatii potentialilor clienti;
 Elaborezi oferte personalizate pentru potentialii clienti in baza solutiilor financiare identificate;
 Mentii o legatura permanenta cu clientii si acorzi asistenta necesara pe durata parteneriatului cu acestia;
 Monitorizezi piata de asigurari si identifici oportunitatile de business.

Care sunt beneficiile tale:
 Oportunitatea de a lucra intr-o companie solida pe piata din Romania;
 Oferim o gamă completă de produse şi soluţii de asigurare şi financiare personalizate, capabile să răspundă tuturor nevoilor de protecţie, economisire sau investiţie;
 Asigurări generale (asigurări auto, asigurări de locuinţă şi bunuri, asigurări medicale pentru călătorii în străinătate, asigurări de răspundere civilă;
 Asigurări de sănătate,asigurări de viaţă;
 Programe de training adaptate nevoilor de dezvoltare personala si profesionala;
 Comisioane lunare si aditionale;
 Plan de cariera cu etrabeneficii;
 Bonusuri de performanta lunare/trimestriale;
 Finantare in primii doi ani de activitate.
Dacă acesta este profilul tau si vrei mai multe informatii despre oferta Allianz Tiriac Asigurari pentru tine, asteptam CV-ul.

Vezi detalii pe www.romjob.ro

Ati atins limita de mesaje trimise pe zi
Pentru a putea trimite mai multe mesaje accesati abonamentul VIP
Anuntul e salvat ca favorit!
Vrei notificari in timp real pentru anunturile favorite?
Anuntul a fost sters de la favorite!