Trimite unui prieten

Trimite

Acest anunt nu mai este activ pe site!

Operator calitate

Descriere

Cerinţe:

Studii medii / superioare;

Experienta in industria ambalajelor/asigurarea calitatii reprezinta un avantaj;

Atentie, organizare, gandire logica, capacitate decizionala si de finalizare, flexibilitate, orientare catre client si catre performanta ;

Cunoasterea pachetului Microsoft Office si limba engleza (nivel conversational).

Disponibilitate de lucru în 3 schimburi.

Oferim:

Pachet salarial foarte atractiv: salariu + multiple beneficii extrasalariale ( bonus pentru performanta, prima de Craciun, prima de Pasti, spor de vechime, prima de recomandare);

Asigurare medicala privata;

Ore suplimentare dublu plătite;

Tichete de masa;

Transport gratuit.

Transparenta si claritate in ceea ce priveste posibilitatea de promovare;

Un loc de munca sigur si posibilitatea de a creste si promova

Responsabilitati:

Supervizeaza activitatea de control si de calitate din productie;

Întocmește analize / rapoarte de calitate periodice saptamanale/lunare;

Efectueaza verificari de prima productie / livrare in conformitate cu fisa de activitate zilnica;

Verifica valabilitatea calibrariii aparatelor de masura;

Coordoneaza activitati de sortare;

Gestioneaza trimiterea certificatelor de calitate catre clienti;

Gestioneaza reclamatiile catre furnizori atribuite;

Intocmeste fisele din catalogul de defecte si emite alerte de calitate pe defectul semnalat, sustine si asigura,

intelegerea alertei de calitate la persoanele implicate in proces;

Pentru neconformitatile observate sau comunicate cere aplicarea de masuri corective;

Participa atunci cand i se deleaga la teste ale produselor companiei in DS Smith sau la clienti

Cunoaste, gestioneaza si face instructaj pentru toate activitatile si echipamentele de laborator;

Efectueaza audituri de proces (calitate SSM – Mediu )/ produs / 5S;

Aplică prevederile procedurilor de sistem şi instrucţiunile de lucru specifice;

Perfecţionarea continuă a cunoştinţelor profesionale personale;

Respecta indatoririle ce ii revin in legatura cu Normele de sanatate si securitate in munca, PSI, regulile stabilite prin regulamentele si procerurile interne si Regulamentul de Ordine.

Anuntul e salvat ca favorit!
Anuntul a fost sters de la favorite!