ANGAJAM COORDONATOR TRANSPORT/EXPEDITOR

Descriere

SC SPEEDLINE IMPEX SRL cu sediul in Arad, este companie de transport rutier cu peste 150 de autovehicule de mare tonaj, angajate in transportul intern si international
Angajeaza:
Dispecer transport / coordonator transport international marfa

Candidatul potrivit:
- Persoana dinamica, determinata, dornica de afirmare
- Bune cunostinte de geografie si a codurilor postale in Europa
- Spirit analitic
- Minime cunostinte tehnice
- Persoana ce poate lua decizii potrivite in situatii limita
- Abilitati de comunicare atat cu colegii cat si cu clientii
- Experienta profesionala pe un post similar
- Limba engleza nivel avansat, cunoasterea si altor limbi straine constituie avantaj
- Capacitate mare de organizare a propriilor activitati, de planificare si prioritizare a task-urilor

Descrierea jobului:
Receptioneaza comenzile de transport, verifica informatiile primite in comanda, stabileste traseul optim, stabileste intregul itinerariu pentru optimizarea costurilor de transport.
Tine o stransa legatura cu soferii – oferindu-le informatiile solicitate in permanenta.
Monitorizeaza desfasurarea curselor si pozitionarea camioanelor.
Verifica respectarea timpilor de condus si a traseului stabilit.
Tine evidenta comenzilor de transport si intocmeste o situatie pentru fiecare camion.
Mentine relatia cu clientii companiei si cauta sa atraga noi clienti.
Pregateste documentele de transport si le transmite colaboratorilor impreuna cu facturile aferente.

Se ofera:
Salariu motivant - peste media pietei.
Telefon servici + abonament nelimitat
Pentru candidatii care nu au domiciliul pe raza judetului, se ofera cazare.
Se lucreaza intr-un birou dotat dupa ultimele standarde, intr-un colectiv tanar, dinamic si pasionat de transportul rutier.

Informatii la tel: 0723 611 755;
CV- urile le asteptam pe adresa de mail: ana@speedlineimpex.ro

Adauga fisier

Fisierele acceptate sunt: jpg, jpeg, png, gif
Fisierul nu poate fi mai mare de 10 MB

Mesajul a fost trimis cu succes!
Mesajul nu a fost trimis!
Apple Google Store iTunes Google Play