Cautam ingrijitoare pentru o familie simpatica

Descriere

Despre firma noastra
MEDIPE este o firma care se dezvolta dinamic si care ofera locuri de munca legale si sigure pe teritoriul Germaniei, in domeniul ingrijirii persoanelor varstnice. Datorita experientei noastre de-a lungul timpului, stim cum sa oferim locuri de munca sigure si verificate cat si sa asiguram siguranta pentru ingrijitorii/ingrijitoarele care colaboreaza cu noi.
Descrierea postului
Cautam ingrijitoare/ingrijitor pentru o varstnica de 86 ani (76 kg i 1,60 m).Pacienta a suferit un atac vascular cerebral, are diabet , reumatism,hipertensiune arteriala.Se deplaseaza cu cadru rolator sau cu ajutorul altei persoane.Are nevoie de ajutor la imbracat , dezbracat , igiena , dus .
Sarcinile ingrijitoarei/ingrijitorului
Asistenta pacientei la activitatile de zi cu zi, ingrijirea, pregatirea meselor si usoare treburi in casa, efectuarea cumparaturilor, acompaniamentul.

Locul prestarii muncii:
Tuttlingen, Germania
Paciena stau la casa la oras impreuna cu sotul care nu necesita ingrijire. La dispozitia ingrijitoarei camera separata.

Oferta nostra
Inceperea muncii pe 03.12, pentru 2 luni cu posibilitatea de prelungire
• Angajare legala, contributii platite
• Salariu atractiv + prima pentru munca in timpul sarbatorilor
• Ajutor in organizarea calatoriei
• Contact cu un coordinator in limba romana pe toata perioada plecarii
• Acces la un numar de alarma 24 din 24 de ore pe toata perioada sederii.

Cerinte
• Experienta in domeniul ingrijirii varstnicilor
• Cunostinte de limba germana la nivel cel putin conversational
• Permis de conducere cat. B

Contact pentru mai multe detali:
tel. +40 310 800 490
e-mail: info@medipe.ro

Adauga fisier

Fisierele acceptate sunt: jpg, jpeg, png, gif
Fisierul nu poate fi mai mare de 10 MB

Mesajul a fost trimis cu succes!
Mesajul nu a fost trimis!
Apple Google Store iTunes Google Play