Acest anunt nu este activ

Angajem Asistent Radiolog Medicina Dentara

Descriere

Cerinte pentru candidatul ideal:

Studii de specialitate (absolventa de scoala postliceala de radiologie sau asistent medical generalist, cu minim un an experienta in radiologia dentara);

Cunostiinte bune de operare calculator;

Bune capacitati de organizare si promptitudine in realizarea sarcinilor de serviciu;

Atitudine pozitiva, responsabilitate si seriozitate;

Profesionalism si implicare pe termen lung.

Abilitati de comunicare si relationare cu pacientii;

Adaptabilitate la lucrul in echipa;

Responsabilitati:

Efectueaza procedurile de radiologie si imagistica dentara (radiografii intraorale sau extraorale, tomografii computerizate, seturi ortodontice) la recomandarea medicului.

Informeaza si pregateste pacientul, in vederea efectuarii radiografiei, asigurandu-i acestuia cele mai bune conditii de igiena si confort fizic si psihic.

Verifica completarea de catre pacient a consimtamantului de expunere la radiatii ionizante si se asigura de arhivarea acestuia conform procedurii interne.

Asigura radioprotectia pacientului conform procedurilor interne si a legislatiei in vigoare.

Beneficii oferite:

Salariu atractiv.

Un mediu de lucru deschis cu oportunitati de dezvoltare atat pe plan individual cat si in echipa.

Programe de training personalizate (training medical de specialitate).

Program si conditii de lucru flexibile.

Lucrul cu echipamente medicale noi si de inalta performanta

Cv-uri pe adresa secretariat_luna@yahoo.com

Apple Google Store iTunes Google Play