Acest anunt nu este activ

Tehnician intretinere si reparatii

Descriere

EBC HR Solutions recruteaza 1 Tehnician intretinere si reparatii– statii de monitorizare a calitatii mediului pentru o companie care activeaza in domeniul protectiei mediului, de la furnizarea sistemelor de masurare a poluarii pana la masurarea continua a emisiilor si a echipamentelor de proces.

Responsabilitati:
• Deplasarea la statiile automate de monitorizare a mediului;
• Executarea de reparatii si operatiuni de intretinere la aparatura analitica instalata in teren ;
• Inlocuirea pieselor componente, a placilor procesor, calibrarea placilor de presiune, executarea circuitului pneumatic, etc;
• Senzori meteo – reparatia – inlocuirea traductoarelor, verificarea semnalelor, conexiunea efectuata intre senzori si calculator, etc;
• Instalarea, in statiile de monitorizare, a softului de achizitie al datelor si a senzorilor; setarea parametrilor;
• Reprezentarea intereselor firmei in teritoriu si in raport cu beneficiarii companiei.

Cerinte:
• Absolvent al Facultatii de Electronica, Automatica, Electrotehnica, Fizica, Mecatronica;
• Limba engleza – nivel mediu;
• Permis de conducere categoria B;
• Persoana capabila sa transpuna in practica cunostintele teoretice dobandite in urma scolarizarii;
• Persoana serioasa, organizata, responsabila.

Oferte (bonusuri):
• Salariu motivant;
• Bonuri de masa;
• Prime in functie de performante;
• Masina de serviciu;
• Telefon de serviciu;
• Instruire specifica domeniului de activitate.

Anunturi de la acest utilizator

Arata mai multe

Apple Google Store iTunes Google Play