Acest anunt nu este activ

Angajam Magazioneri

Descriere

Lugera & Makler angajeaza pentru o importanta companie din industria auto
Magazioneri – departamentul Spare Parts

Descrierea postului: Derularea activitatii de logistica si depozitare piese de schimb.

Responsabilitati:
Descarcarcarea coletelor de marfa
Efectueaza receptia cantitativa si calitativa, cu ajutorul MPA, a pieselor si reperelor din coletele de marfa.
Localizeaza, cu ajutorul MPA, reperele cu destinatia STOC. Distribuie catre parteneri reperele din comanda.
Scoate repere de la raft conform notelor de livrare, livreaza reperele catre partener, impacheteaza, cantareste si sigileaza coletele. Foloseste aplicatia MPA pentru fiecare faza de lucru: picking, livrare, facturare.
Se asigura zilnic ca nu a facut erori de receptie, locare sau livrare.
Incarca in camioane coletele conform cu programul stabilit pe echipe. Intocmeste liste de incarcare pe parteneri si le da la semnat cu rubrica « observatii » completata.
Descarca coletele cu repere noi returnate catre depozit, piese din garantii si tausch, sau repere noi cu destinatie retur catre furnizor.
Descarca ambalajele returnabile din plastic atunci cand acestea sosesc de la parteneri si ajuta gestionarul la receptionarea acestora.
Aduce la indeplinire sarcinile de servici trasate de superiorul/superiorii ierarhici

Cunostinte cerute:
Obligatorii:
Studii medii
Operare PC – Word, Excel
Experienta in domeniul logisticii reprezinta un avantaj,insa nu este obligatorie

Competente cerute:
Proactivitate
Spirit de echipa
Atentie la detalii
Orientare spre rezultate
Bune abilitati de comunicare

Oferim:
Pachet salarial foarte atractiv (1800 lei brut + tichete de masa)
Posibilitatea de dezvoltare in cadrul companiei
Echipament complet de munca
Mediu de munca la standard inalte,avand acces la toate facilitatile
Program de lucru 8h/zi, L-V

Pentru mai multe detalii,va rugam sa ne contactati la nr. de telefon:0758 073559, sau puteti sa trimiteti C.V.-ul dumneavoastra pe adresa: vlad.ursu@lugera.ro ,specificand postul pentru care aplicati

Anunturi de la acest utilizator

Arata mai multe

Apple Google Store iTunes Google Play